16 Mart 2014 Pazar

Matlab yüklenmesi ve kurulması

Merhaba arkadaşlar.


Bundan sonraki yazılarımda ben Matlab hakkında bir çok ilginç bilgiler vermek istiyorum. Ama bundan önce programın nasıl yüklenip kurulmasını göstermek gerekir bence.


Programı indirmek için ben torrent programını kullanarak yaptım. Bunun için bir çoğunuzun bildiği gibi,. Torrent uzantısı olan dosya gerekir. Kendiniz internet üzerinden bu programı indirebilirsiniz.


Program yüklendikten sonra içerisinde aşağıdaki resimde gördüğünüz dosyalar olmalıdır. Buradaki setup dosyasını açıyoruz. 
 

 


Sonra aşağıda gördüğünüz ekran gelmelidir:  
 

 


Instal without using internet diyoruz ve “next” düğmesine tıklıyoruz. Sonra gelen pencerede “Evet” diyoruz ve aşağıda gördüğünüz pencere açılır: 
 

 


Üstteki kutuyu seçiyoruz ve 12345678901112131415 kodunu boşluğa yazıp “next” tuşuna basıyoruz. Sonraki pencerede “Typical” seçtikten sonra gelen taze pencerede yükleyeceğimiz yeri seçiyoruz.


Bunu değiştirmemeniz tavsiye edilir. Sonra yükleme başlıyor. Yükleme bittikten sonra “activate” penceresi gelir. Siz “Activate manually without Internet” seçin.   
 

 


Sonraki pencerede “Enter full path ….” seçin ve indirdiğiniz programın dosyaları içinde bulunan “license.dat” dosyasının olduğu yeri gösterin: 
 

 


Ve yükleme tamamlanmıştır


Şimdi Matlab-ı keşife hazırsınız. Geriye sadece bunu yapmak için cesaret gerekir.
Matlab yüklenmesi ve kurulması

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder